Neslini sürdürmek isteyen disiplinli işletmelerin kendine has özelliklerini ve ustalarını bir tarihî eser gibi korumaları ve sahiplenmeleri gerekir. İzmir Kemeraltı’daki Bizim Lokanta bunu başarabilmiş bir esnaf lokantası. Bu sayede de belli saatlerde önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Ustanın servis yaptığı yerin arkasında, tavana yakın kısımda “Yediğin ilacın, ilacın yediğin olsun” yazar. Ve yaptıkları yemekleri tadınca bunu neden şiar edindiklerini anlarsınız. Bu restoranda sıradan olarak düşünebileceğiniz lezzetler dahi beklentilerin üzerinde. Oldukça lezzetli, doyurucu ve besleyici. Porsiyonlar cömert olduğu için yerel halk gibi farklı yemeklerden “az az” deneyebilirsiniz. Bakır kazanda pişirilip yağ, dereotu ve acı sosu ile birlikte sunulan, uskumru, palamut ya da akyadan yapılmış balık çorbası üst düzey bir lezzet. Belki de bu lokantanın imza yemeği. Bunun yanında işkembe ve ördek çorbası gibi özellikli çorbalara da menülerinde yer veriyorlar. Eğer bu çorbalarda kullandıklarları malzemeler tatmin edici değilse o gün o çorbayı çıkarmıyorlar. Türk damak tadına hitap edecek tarz bir fırın makarnaları var. Keçi peynirini ve dereotunu sevenler memnun kalabilir. Komposto sevenler ise damaklarını temizleyerek mutlu biçimde ayrılabilirler. Başta dediğimiz gibi, burası önünde uzun kuyruklar oluşan bir yer. Beklemekten hoşlanmayanların saat 12:30’dan önce veya 13:30’dan sonra gitmesini tavsiye ederiz. Geç gidenlerin karşı karşıya olduğu risk ise iyi yemeklerin bitme ihtimali. Ezcümle, hakiki bir esnaf lokantası nasıl olmalı sorusunun cevabı burada mevcut.

Vedat Milor Gönüllü Tavsiye Ekibi

Tavsiyeler:

  • İşkembeli Nohut
  • Yaprak Sarması
  • Beyaz Lahana Sarması
  • Kelle Paça Çorbası
  • Balık Çorbası
  • Ciğer
  • Komposto
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Bizim Lokanta, Konak, 911. Sk. No:4, 35250, Konak/İzmir

Telefon:
İnceleme Ekle

22İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ali Çelik 26 Eylül 2023 18:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Buradaki öneriler üzerinde gittim. Ama başarısızdı. Eşimle birlikte kelle paça, mercimek çorbası ile kuzu incik ve Tire köfte denedik. Kemeraltında yediğimiz en kötü yemekler arasına girdi. Ayrıca bir esnaf lokantasına göre fiyatları fayiş seviyedeydi.

Selçuk Bulut 8 Ağustos 2023 22:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şehir dışından gelen misafirlerimi götürdüğüm tek adres zeytinyağlılar ,deniz mahsüllü tabaklar ve geleneksel Türk mutfağı… Çeşit bol …

Gökhan Atila 11 Haziran 2023 06:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İkinci deneme yorumum: Lezzet iyi ama porsiyonlar tadımlık boyutta. 2 ana yemek ve pilav ancak doyurur. Ve ben az yiyen biriyimdir.

Kıvanç 29 Mart 2023 19:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eşim kelle paça çorbası içti içmez olaydı 1 gün kendine gelemedi miğdesi ağrıdı ne yağı kullandılarsa bir daha kapısından geçmem bu mekanın çalışanlar da çok ilgisiz…

Pelin Yüzbaş Çatlıoğlu 13 Ocak 2023 20:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Özellikle Balık çorbasının başka yerde bulamayacağınız olağanüstü bir çorba olduğunu söyleyebilirim👌🏼 Yaprak sarması da müthiştir

Gökhan Atila 6 Ocak 2023 20:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Abbas Usta ile birlikte Kemeraltı’nın en iyi iki lokantasından biri. Sonra Mahmut Usta ve Kısmet gelir ki onlar da çok iyidir. Hepsi de ülke bazında da dereceye yarışırlar. Örneğin İstanbul Eminönü-Sirkeci civarında bu kalitede esnaf lokantaları yok. Ankara Ulus civarında ise 1 tane var (Boğaziçi). İzmir şanslı!

Cengizhan Türküler 6 Haziran 2022 00:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yemekler çok lezzetliydi,tam bir esnaf lokantası.

Emrah Mermer 21 Nisan 2022 14:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Rehberde görüp gelebilecegim uygun fiyatlı yerlerden birisi ancak Bizim Lokantanin rehber de olması ve Abbas’in Yeri nin olmaması çok enteresan . Çorbaları Abbas in yerinde deneyin lütfen . Oradaki çorbalardan sonra tekrar buraya gelmezsiniz .

Ali Ölmezoğlu 2 Nisan 2022 23:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Önceki sahibinin vefatından sonra kalitede büyük bir düşüş yaşandı. Son durumuyla rehberde kalmayı hak etmiyor artık ne yazık ki 🙁

Seren 24 Mart 2022 22:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Temiz , servisi guzel , çalışanlar ilgili , buraya kadar sıkıntı yok ama yediğimiz kelle paça bize dokundu:( eminim diğer yemekleri çok lezzetli ve oyle de gorunuyordu..

İlkay Altıntaş 15 Şubat 2022 09:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tüm yemekleri harika💛

Fevzi 7 Şubat 2022 21:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mehmet usta vefat etti ruhu yemekleriyle yaşıyor. Burası gerçek bir efsanedir.

Ali 2 Şubat 2022 13:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sahibi vefat ettikten sonra çok bozuldu. Çok üzüldüm

Murat 25 Ocak 2022 21:44
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İzmir’e her gittiğimizde mutlaka öğlen saatini geçirmeden gittiğimiz yer. Ayak paça,kelle paça ne yerseniz yiyin çok güzel

Erman Coşkun 20 Ocak 2022 01:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İşkembeli nohutta bence çok az rakibi vardır, balık çorbası eşsiz. Pilav mı

ERDAL ERDOĞAN 3 Aralık 2021 14:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Paça çorbası unsuz suyu bile nefisti. Ciger sarma usulüne uygun fırınlanmış içinde kıyma değil ciğer vardı [bazı lokantalar kıyma koyuyor] çok güzeldi tavsiye ederim.

Emre Daloğlu 13 Ekim 2021 15:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İşkembeli nohutu şahane, kimse değinmemiş ama atom kokoreçi mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Kubilay Gündüz 14 Ağustos 2020 18:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hangi yemeği yerseniz yeyin, pişman olmayacağınız kesin.

Artık her gün servis edilen balık çorbasına çorba demek hakaret olur. İçerisinde olabildiğince uskumru ve palamut eti var.
Ayak paça ise ondan da iyi; yemeye doyamayacağınız ama doygunluk hissi ile
mecburen devam edemeyeceğiniz ve fakat keşke tekrar acıksam da bir daha yiyebilsem diyeceğiniz bir lezzet.

Ya o ekşili köfte. Bu kadar iyisini başka yerde bulmak pek mümkün değil gibi.

Ve tabi, etli nohut. Salçasız, kavurma suyu ile muhteşem nohut lezzeti. Sanat eseri gibi.

Basit bir sebzeli tavuk yemeğinin bile nasıl bu kadar güzel olabileceğine şaşıracağınız, fırın makarnanın cazibesine teslim olacağınız, ve nihayetinde illa ki o böğürtlen kompostosu ile lezzetleri damağınıza mühürleyeceğiniz bu mekan övgüyü hak ediyor.

Kaan Poçukoğlu 11 Ağustos 2020 15:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Üstün bir lezzet. Samimiyet içeren bir mekan. Buranın yemekleri keşfedilmeyi bekleyen bir hazine..

Mustafa ŞEKER 2 Şubat 2020 23:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Nohutlu işkembe ve kelle paça yedim çok lezzetli. Tavsiye üzerine balık çorbasını da tattım onada bir sözüm yok, lakin yemeklerinde tuz çok fazla tansiyon hastası olanlara duyurum ilaçlarınızı yanınızda getirin!

Öner Urçum 24 Aralık 2019 15:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Balık çorbası gerçekten efsane diyebilirim. Dere otu, dozunda sirke ve sosun muhteşem uyumu. Suyu oldukça yoğun ve yağlı. Bize Uskumru denk geldi, iki tabak içtim. Kısa süre içinde tekrar gideceğim o kesin…

Mete 9 Aralık 2019 20:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ailecek balık çorbasında vazgecılmez mekanımız.