Eskiden Selimiye’deydi. O zamanlar gitmek kısmet olmadı. Şimdi Koşuyolu ve Kadıköy’de iki şubesi var. Koşuyolu’ndakine çekim için gittim ve çok beğendim. Yakın zamanda da kalabalık bir grupla keyif için gittik. Sahibi yoktu. Belki böylesi daha iyi. İyi bir lokanta tutarlı olmalı. Birtat gene başarılıydı, beklediğimizi bulduk. Kesemizi deldirmeden keyifli bir akşam geçirdik. Birtat, affedersiniz, ‘kafayı bulmak’ için değil, güzel yemek ve hoş bir ortamda sohbet için gidilecek bir yer. Rakı veya şarap içersiniz, içmezsiniz, o size kalmış. Ama bunlar lezzetin tamamlayıcısı, düşmanı değil! Birtat’ın da en güçlü tarafı mezeler değil. Kötü olmasalar da bellekte iz bırakmıyorlar. Ama burası şahsiyeti olan bir meyhane. Çünkü sakatatta çok başarılılar.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Lokum ciğer
– İşkembe
– Kelle-dil
– Böbrek
– Koç yumurtası
– Uykuluk
– Beyin

Not: Sadece sakatat için tavsiye edilir. Et tavsiye edilmez.

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Birtat, Koşuyolu Mah. Kalfa Çeşmesi Sok. No:16 Kadıköy

Telefon:
İnceleme Ekle

6İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Oytun Sengul 18 Aralık 2018 00:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Babayla birlikte Selimiye’de tanışmış ve çok sevmiştim. Malum içki ruhsatı sebebiyle yeni yeri Koşuyolu’na geçmelerine rağmen lezzette değişim olmadı. Bunun da en önemli sebebi kullanılan tava. O tava belki de yiyebileceğiniz en iyi ciğeri pişiriyor, usta da daha iyisini hiç bulamayacakmışcasına böbrek hazırlıyor. Fiyatları ise bu kadar iyi sakatatlar için makul. Servis dost canlısı. Mekan eski İstanbul’un meyhanelerini hatırlatıyor.

EMRE 2 Aralık 2018 22:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Servis ve yemeklerin tazeliği oldukça tatmin edici bir deneyimdi. Genel kabulun aksine satır kebabı tek bıçak darbesinde çok güzel dağılıyodu ve makul fiyatıyla beraber gayet güzeldi. Koşuyolu şubesi uzun sohbetlere açık kapı bırakan ve hayal kırıklığına uğratmayan yemekleriyle ideal bir mekan.

Sule Karaman 16 Kasım 2018 16:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbul’da yediğim en iyi ciğeri yapan mekan. Ciğer yemem diyen kimle gittiysek fikrini değiştirerek döndük. Mekan sahibi sizi müşteri gibi değil, evine gelmiş misafirleriymiscesine ağırlar.

nuri 15 Kasım 2018 13:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

et yemekleri vasat. sakatat konusunda da çok tuttuğum bir mekan değil.

FATİH EROL 31 Ekim 2018 17:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tavsiyelere katılıyorum. Kebap yenilecek bir mekan değil. Sakatatları oldukça iyi. Hijyene biraz daha özen gösterseler sık sık gideceğim bir mekan olur. Uzun sohbetler için de uygun. Ancak kapalı alanda sigara içilmesi hiç iyi değil ama sanırım İstanbul’daki bir çok mekanda bu sorun var.

Mustafa yarar 26 Ekim 2018 14:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Koşuyolu şubesini denemiştim, sakadat konusunda gerçekten efsane. Hem ürünleri taze ve güzel, hem de ustalıkla işlenmişler. Fiyatlar ise İstanbul şartlarına göre gayet makul. Salaş bir mekan olduğunu hatırlatmak isterim, ambians bekleyenleri biraz üzebilir.