Eskiden Selimiye’deydi. O zamanlar gitmek kısmet olmadı. Şimdi Koşuyolu ve Kadıköy’de iki şubesi var. Koşuyolu’ndakine çekim için gittim ve çok beğendim. Yakın zamanda da kalabalık bir grupla keyif için gittik. Sahibi yoktu. Belki böylesi daha iyi. İyi bir lokanta tutarlı olmalı. Birtat gene başarılıydı, beklediğimizi bulduk. Kesemizi deldirmeden keyifli bir akşam geçirdik. Birtat, affedersiniz, ‘kafayı bulmak’ için değil, güzel yemek ve hoş bir ortamda sohbet için gidilecek bir yer. Rakı veya şarap içersiniz, içmezsiniz, o size kalmış. Ama bunlar lezzetin tamamlayıcısı, düşmanı değil! Birtat’ın da en güçlü tarafı mezeler değil. Kötü olmasalar da bellekte iz bırakmıyorlar. Ama burası şahsiyeti olan bir meyhane. Çünkü sakatatta çok başarılılar.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Lokum ciğer
– İşkembe
– Kelle-dil
– Böbrek
– Koç yumurtası
– Uykuluk
– Beyin

Not: Sadece sakatat için tavsiye edilir. Et tavsiye edilmez.

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Birtat, Koşuyolu Mah. Kalfa Çeşmesi Sok. No:16 Kadıköy

Telefon:
İnceleme Ekle

11İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Alper Uzun 25 Mart 2022 16:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

5 Şubat 2022 günü akşamı gittik, ciddi bir kalabalık olmamasına rağmen servis için çok bekledik. Söylediğimiz kebabın içinden neredeyse taş sertliğinde ne olduğunu bilmediğimiz parçalar çıktı. Çöp şiş eti kayış gibiydi. Mezeler vasatın da altındaydı. Bayat dense yeridir. Yemeklerimizi bitiremeden kalktık, ama asıl sorun gece devam etti. Midelerimiz rahatsızlandı. 2 yıl önce bu rehberdeki referanslara da istinaden gittiğimizde çok memnun kalmıştık ama bu sefer dev bir hayal kırıklığı oldu…

burcu sertaç 11 Mart 2022 22:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok sıcak bir ortam, eski usül meyhane isteyenlere çok makul fiyat.
Ama tavuk ciğerini çoğu kimse anlamıyor maalesef, lokum ciğer diye gizlemeleri hoşuma gitmedi. Neyse o sormamıza rağmen geçiştirildi. Çiğ köftesi kötüydü. Otlu mezeler vasattı. Sakatat için gidilir.

Serap volkan 20 Ağustos 2019 22:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bayramın 2. Günü mekanı ziyaret ettik meze olarak ciğer,girit ezmesi,atom,beyin ve köpoğlu söyledik gelen mezeler beklemiş ve kendini salmıştı. Sanırım ustalar bayram tatiline gittikleri içindi bu beklemiş tat. Yine de lezzet çok vasat değildi yakın bir tarihte ustalar varken gideceğiz ayrıca fiyat Kadıköy ortalamasina göre çok uygun.

Bilçağ Akgün 13 Ağustos 2019 22:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir öğleden sonra tesadüfen uğramıştık ve şaşırtıcı derecede memnun ayrıldık. Garsonlar işinin ehli ve tavsiyeleri oldukça yerinde, aynı zamanda ısrardan uzak tutumları da takdiri hak ediyor. Tüm sakatatları son derece leziz olsa da, özellikle ciğerinin Edirne’de yediklerimden bile daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Izgaralarını deneyemediğimiz için bir yorum yapamıyorum. Denediğim mezelerin ise özel bir yanı yoktu. Hatta topik mezesi fazla şekerliydi, dolayısıyla rakının bile önüne geçiyordu. Yalnızca birkaç tane ve klasik mezelerden sipariş etmenizi öneriyorum. Fiyatların ise makul olduğunu söyleyebilirim.

Özdemir Sınmaz 28 Temmuz 2019 11:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Birtat, meyhaneden ziyade yeni lezzetler tatmak için uygun bir yer.
Lokum ciğer, dil ve çıtır tadılması gerekir.

Oytun Sengul 18 Aralık 2018 00:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Babayla birlikte Selimiye’de tanışmış ve çok sevmiştim. Malum içki ruhsatı sebebiyle yeni yeri Koşuyolu’na geçmelerine rağmen lezzette değişim olmadı. Bunun da en önemli sebebi kullanılan tava. O tava belki de yiyebileceğiniz en iyi ciğeri pişiriyor, usta da daha iyisini hiç bulamayacakmışcasına böbrek hazırlıyor. Fiyatları ise bu kadar iyi sakatatlar için makul. Servis dost canlısı. Mekan eski İstanbul’un meyhanelerini hatırlatıyor.

EMRE 2 Aralık 2018 22:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Servis ve yemeklerin tazeliği oldukça tatmin edici bir deneyimdi. Genel kabulun aksine satır kebabı tek bıçak darbesinde çok güzel dağılıyodu ve makul fiyatıyla beraber gayet güzeldi. Koşuyolu şubesi uzun sohbetlere açık kapı bırakan ve hayal kırıklığına uğratmayan yemekleriyle ideal bir mekan.

Sule Karaman 16 Kasım 2018 16:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbul’da yediğim en iyi ciğeri yapan mekan. Ciğer yemem diyen kimle gittiysek fikrini değiştirerek döndük. Mekan sahibi sizi müşteri gibi değil, evine gelmiş misafirleriymiscesine ağırlar.

nuri 15 Kasım 2018 13:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

et yemekleri vasat. sakatat konusunda da çok tuttuğum bir mekan değil.

FATİH EROL 31 Ekim 2018 17:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tavsiyelere katılıyorum. Kebap yenilecek bir mekan değil. Sakatatları oldukça iyi. Hijyene biraz daha özen gösterseler sık sık gideceğim bir mekan olur. Uzun sohbetler için de uygun. Ancak kapalı alanda sigara içilmesi hiç iyi değil ama sanırım İstanbul’daki bir çok mekanda bu sorun var.

Mustafa yarar 26 Ekim 2018 14:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Koşuyolu şubesini denemiştim, sakadat konusunda gerçekten efsane. Hem ürünleri taze ve güzel, hem de ustalıkla işlenmişler. Fiyatlar ise İstanbul şartlarına göre gayet makul. Salaş bir mekan olduğunu hatırlatmak isterim, ambians bekleyenleri biraz üzebilir.