Adanalılar ciğer kebabı kahvaltıda yiyorlar. Lezzetinin tarifi basit: kuzu ciğerinden yapılmalı ve taze yenmeli. Birbiçer’de ciğerler buzdolabına girmeden hemen geldiği gibi o sabah tüketiliyor. Zaten ciğer diğer et kebapları gibi dinlendirilmez.  Ciğer küçük küçük kesilip şişlere diziliyor. Aralarına da kuyruk yağı. Mangala almadan önce de üzerine bol miktarda pul biber döküyorlar. İsteğe göre pul biber olmadan, daha doğal haliyle de sunuluyor. Ben açıkcası ikisini de beğendim. Son olarak yine vurgulamak lazım. Burası ambiyans isteyenlere değil, sırf lezzet arayanlara tavsiye edeceğim bir yer.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Ciğer

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Birbiçer Ciğer, Hanedan Mahallesi, Bakımyurdu Cd. No:39, 01060 Seyhan/Adana

Telefon:
İnceleme Ekle

11İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
KENAN ÖZDEMİR 26 Temmuz 2020 20:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Değerli hocam Adana’da ciğer denince Kozan akla gelir ve ciğer yemeği kesinlikle sadece keçi ciğerinden olur.Koyun ciğeri ağır olur ve bazen sası kokar.Ayrica ciğerler minik olur.

Evren 3 Haziran 2020 00:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Malesef birbiçer’de dana kullanmaya başladı.

Sinem Merve 16 Şubat 2020 01:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Harika!

Nur 25 Temmuz 2019 00:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mezelerini çok beğenmedik. Her daim çok kalabalık ve açıkcası yediklerimizden de pek tat alamadık. Sanki biraz çok müşterisi olunca kalitesinden ödün verilmiş gibi. Çok daha güzel yerler var.

Ömer 24 Temmuz 2019 14:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Özellikle yanındaki salatalar az ve ezme eski yapılma lezzeti çok iyi değil maalesef.

Arif 22 Nisan 2019 21:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Dükkanın büyüklüğü ve yanında haftasonları hizmet veren ek bir bina daha olması sebebiyle fabrikasyona döndüğünü bile bile denemek istedik. Yanıltmadı mezeler açık ara Adana’da benim yediğim en kötü mezelerdi. Adana’da sulanmış ezme bir tek burda önümüze geldi. Lezzet Adana ortalamasının altında. Tam karşısında Erciyes Ocakbaşı var kazım ustanın yeri. Herşeyiyle özellikle lokumuyla efsaneydi. Birbiçer McDonald’s a dönmüş. Hak etmediği için ödediğim para dokundu.

Huseyin 17 Aralık 2018 23:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Videosunu cektiginiz zaman cok guzeldi, fakat suan hic oyle degil tamamen fabrikasyona dondu ne lezzet ne sunum ne de hizmet eskisi gibi degil hatta bence suan cok kotu

Serhat 5 Aralık 2018 15:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Daha önceleri ciğerde üzerine yok diye düşünürdüm, son zamanlarda lezzet ve hijyen olarak çok bozdu, kesinlikle tavsiye etmiyorum

Cem solmaz 29 Ekim 2018 13:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yıllardır gittiğim bir yer ama maalesef kalite düşmüş durumda. Ciğerlerde arada yürek karıştırılmış, salatalar eskisinden çok uzak tazelik olarak, hijyen de iyice düşmüş görünüyor. Bir daha gitmeyi pek düşünmüyorum.

Mustafa 28 Ekim 2018 21:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eski tadı yok artık.

Alpaslan Kuşvuran 25 Ekim 2018 20:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle çok doğru bir tespit