Beyti’ye girdiğinizde özel bir yerde olduğunuzu hemen hissediyorsunuz. Eski Türkiye’nin kültür değerleri ve uygarlık düzeyi hakkında fikir veren, rafine bir ‘fine-dining’. ABD’de lüks ve çok iyi servis bulursunuz ama bunu bulamazsınız. Çünkü orada köklü bir gelenek yok. Bu, sadece köklü ve saray geleneğinin olduğu ülkelerde var. Elbette İstanbul’da Batı teknikleriyle Türk malzemelerini güzel harmanlayan, şef mutfağı denilebilecek lokantalar mevcut. Bazen turnayı gözünden vuran tabaklar da çıkarıyorlar. İyi ki varlar. Ama Beyti tek. Şef mutfağı değil. Restoratör, işletmeci mutfağı. Malzemeden çok iyi anlayan ama her şeyden önce müşterisine saygısından dolayı kültürel değerlerinden hiç ödün vermeyen, kendisi onların düzeyine inmek yerine onları kendi düzeyine çeken bir işletmeci Beyti Bey (Güler). Yarattığı müessese onun varlık nedeni. En önemlisi yiyip içtikleriniz elbette: Çoğu dünya çapında. Bu şartlarda yemekler kötü olsa bile bu havayı solumak için senede bir gelirim buraya. Ama yemekler iyi. Her zamanki gibi. Her şey belli bir düzeyi tutturuyor. Beyti, piyasada bulunan en iyi eti, sebzeyi ve manda  kaymağını almaya devam ediyor.

Vedat Milor

5

Tavsiyeler:

  • Turşu
  • Patlıcanlı ve yeşil biberli pilav
  • Su Böreği
  • İnegöl köfte
  • Kuzu Kol
  • Ayva Tatlısı
  • Künefe
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Şenlikköy Mahallesi, Orman Sk. No:8, 34153 Bakırköy/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

16İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Eren Akyol 24 Haziran 2023 04:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Bey’in tavsiyesi üzerine gidip özellikle dönerde hayal kırıklığına uğramak üzücü. Yurt dışından misafirinizi götürüp burası çok iyi dedikten sonra yurtdışında yediğiniz vasat kalitedeki döner benzeri bir döner yemek yüzümü kızartmadı değil. 2020de 100 liraya yediğimiz döner Ankara Mutlu Lokantasında 25 liraya yediğiniz dönerin yanına bile yaklaşamaz. Köftesi de idare eder seviyedeydi. Fazla abartılmış restorantlardan birisi maalesef. Bu fiyata bu kalite kesinlikle kabul edilemez.

Emre Aktan 4 Şubat 2023 18:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kanımca zamanı ve bütçesi uygun olan her Türk insanın ayda en az bir kere gitmesi gereken bir restoran. Türk ızgara kültürünün en iyi temsilcisi. Daha uzun yıllar yaşatılmalı.

Sevki Terminus 28 Temmuz 2022 21:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Maalesef ulkemizdeki abartilmis restoranlardan biri daha.

Cok iyi bir et restorani dusunun, eti nasil istedigimizi dahi sormadan her eti fazla pismis servis eden, peki neden? Sorsak kesin Turk damak tadi oyle… ya da musterilerimiz az pismis et istemiyor gibi sebepler soylerler. O yuzden siparis sirasinda sormaya gerek dahi duymuyorlar.

Ek olarak son gidisimizde, garsonlar restorandan yeni ayrilmis bir yabanci musterilerinin ardindan olumsuz ve cok kaba bir sekilde konustular, ustelik bunu restorandaki diger musterilerin duyabilecegine aldiris dahi etmeden, gercekten cok rahatsiz ediciydi, onlar adina biz utandik.

Mert E. 18 Ocak 2022 17:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Her zaman müthiş

Emir E. 13 Ekim 2021 00:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ortam ve lezzetin güzel olduğu bir restoran. Kebapları lezzetli ve tavsiye edilenebilecek bir yer. Kullandıkları et ve etin yağlılığı ve lezzetini cidden çok güzel oturtmuşlar ve yıllardır bozmuyorlar. Türk mutfağı için iyi bir fine dining temsilci derim.

Cembo 26 Haziran 2020 21:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Servis ve ambiyans her ne kadar mükemmel olsa da fiyatlar yemeklerin lezzetinin çok çok üstünde.

Mithat 17 Ağustos 2019 18:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Devamlı gelen müşterilere ve ünlü simalara özen gösterilen bir mekan. Lezzetlerinden 8 tanesini denedik ve öyle bizi havalara uçuracak bir lezzet alamdık. Kötü değil ve ortalamanın üzeri bir lezzet. Mezelerinden yediklerimizin hiçbirini beğenmedik. Fiyatın yüksekliğine lafımız yok keza artık marka olmuş bir yer ve zaten ödenen hesabın bize göre %40’ı isme yani markaya veriliyor. Oysa çok daha iyi bir Adanayı ya da başka bir et yemeğini en az 3 misli daha düşük fiyata yiyebilecek en az 8-10 restoran var İstanbulda.

Bülent Uyar 31 Temmuz 2019 19:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Özellikle özel günlerimizde tercih ettiğimiz bir yer.Aile olarak gidip her seferinde mutlaka bir kilodan daha fazla turşu yediğimiz bir restaurant. Mekanın ruhu size köklü duygular yaşamanızda rehberlik ediyor.

Meriç Çelik 11 Temmuz 2019 13:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Merhaba, 7 Temmuz pazar günü gittim, Beyti usulü karışık ızgara söyledim, gelen döner ne sirkülasyon olmadığından diye düşünüyorum, beklemişti. Köftesi standart tekrar yemeye can atılacak kıvamda değil, esas problem Beyti usulü karışık ızgaraya dahil olan pirzola ve kuzu şişteydi, yenmeyecek şekilde sinirli ve sertti, Fiyatı bilerek gittim, fiyat özelinde bir yorum yapmayacağım. Esas problem fiyatlar onda biri düşse bile gitmem bu kadar kötüsünü herhangi bir dürümcüde bulamazssınız gerçekten.

Eyüp boncuk 28 Haziran 2019 18:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbul’da fiyat odaklı yorum yapmayı sevmiyorum doğru da bulmuyorum. Beyti’ye yapılan olumsuz yorumlar da genelde bu kadar pahalı olur mu nevinden. O yüzden sağlıklı olmuyor çoğu yorum. Uzun bir girişten sonra benim eleştirim tutarsızlık ve sadelikten ziyade basitlikle ilgili. Mekanın alameti farikası olan beyti maalesef akşam 7 gibi gitmemize rağmen sertti ve iyi pişirilmemişti. Üstelik çok yoğun olmadığını da belirtmem gerekiyor. Diğer taraftan benim için bir mekanı yorumlarken en önemli kıstaslardan biri,her müşteriye aynı özeni ve lezzeti ulaştırabilmesi. Özen konusu ever ama lezzet maalesef. Bazen basitlikle sadelik karıştırılabiliyor.mesela kalkanoğlu pilavı sadedir ama asla basit değildir. Beytide ise pilav, sebze garnitürler,pirzola basit. Kendinizi iyi bir mekanda vasat bir sofrada bulmuş oluyorsunuz. Böyle olunca elde tutulur sadece turşu kaldı. İstanbul’da yıllara meydan okuyan ve saygı duyduğum mekanlar var ama beyti bu anlamda hayal kırıklığıyla sonıçlandı. Kabul ediyorum ki günden gğne kaliteli malzeme bulmak zorlaşıyor belki usta da öyle. Ancak isminiz beyti ise bunu sağlamak karşılığında bedelini alıyorsanız hakkını vermek zorundasınız

Yeliz 21 Haziran 2019 15:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Köfte harika. Haftada 6 gün aynı saatte yerim. En sevdiğim müzelerden, birazcık pahalı olmasa haftada 7 gün yerdim.

GOKAY YILDIRIM 23 Kasım 2018 19:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yaklasik 20 senedir gittigim bir yer. Kalitesini hic bozmadi. Fiyatlar biraz yuksek olsa da, senede 1-2, ozellikle ozel gunlerde tercih edilebilir.
Tavsiyelerim:
Doner, zeytinyagli tabagi, kuzu sis, kunefe ve sezonunda giderseniz muhakkak denemeniz gereken zeytinyagli enginar.

Merve Yazici 21 Kasım 2018 10:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yemekleri, ve servisi muhtesem. Bir de bir su borekleri var ki suana kadar yediklerimin en iyisi, kesinlikle denenmeli!

Pelin Tatlıcı 29 Ekim 2018 08:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

çocukluğumun klasiği, hala aynı kaliteyle servis yapan bir tarih. beyti kebabı yaratan yer olması zaten kalite ve özenin bir kanıtı diye düşünüyorum. künefeyi çok az yer güzel yapar. burada künefe yemeden kalkmamak lazım

Burak 28 Ekim 2018 21:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Verdiğim paraya hiçbir zaman acımadığım bir lezzet mabedi.

Burak 12 Ekim 2018 22:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gercekten hersey cok lezzetli. Beyti Bey tum misafirlerini bizzat agirliyor.