Bedii Usta vefat etse de, oğulları bayrağı ondan devralmışlar ve işlerini hakkını vererek yapıyorlar. Tarsus’ta yiyebileceğiniz en lezzetli kebaplardan biri burada. Aynı şey fındık lahmacun için de geçerli. Tarsus kebabı Adana’ya göre daha yağsız ve soğan içeren bir kebap. Kebapta koyun (toklu ve şişek) tercih ediliyor. But, ağırlıklı olarak kullanılan kesim. Harçta ayrıca kuyruk yağı, tuz, soğan ve kapya biberi var. Özellikle kapya biberi kebabın lezzetine büyük katkı sağlıyor. Kebapta kullanılan et fındık lahmacun yapımında da kullanılıyor. Sonuç, bir şaheser!

Tavsiyeler:

  • Tarsus kebabı
  • Fındık lahmacun
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Bedii Usta Kebap Salonu, Şehitkerim, 3415. Sk. No:1, 33440 Tarsus/Mersin

İnceleme Ekle

7İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Mehmet Harun Şahin 19 Ağustos 2023 23:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

2019’da Tarsusa taşınan bir Egeli olarak Tarsus’ta yediğim en iyi kebaplardan bir tanesi. Lezzet olarak kendimce bir sıralama yaptım ve ilk 3 içerisinde 2. sırada. Tarsus’ta yiyebileceğiniz en büyük porsiyona sahip olan bu kebabın fiyatı da onunla paralel. Fiyatlar gittikçe artsa da porsiyon büyüklüğünden taviz vermiyorlar. Tarsus’a uğrayıp bu kebabın tadına bakmazsanız üzülürsünüz şimdiden söylemiş olayım. Kebabın yanında közlenmiş domates, biber, büyük bir marul salatası, maydanoz, nane, sumaklı soğan söğüş, mevsimine göre turp ve dilerseniz acılı ezme geliyor.

Mehmet 15 Ağustos 2023 01:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Salaş değil bildiğin Pislik içinde yüzüyot

Emrah 2 Temmuz 2023 14:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Muhteşem bir lezzet. Tam bir çok lezzetli Tarsus Kebabı. Doyurucu porsiyonu da halâ Rahmetli Bedii Usta zamanından kalma miras diyebilirim. Müesseseyi ve ustaları kutlarım.

Mahmut İrfan DEMİRHAN 18 Haziran 2023 18:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Adeta bir gizli bahçe içerisinde hizmet veriyor, salaş yapısı ne yazık ki hijyen beklentilerini karşılamada puanını ortalama seviyelere çekiyor, lezzet ise bunun aksine geleneksel tariflere ve babadan kalma yöntemler ile top stat seviyelerinde, Tarsus’a gelip de kebabının bir tadına bakmak lazım.

Özlem 28 Ocak 2023 14:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Genelde büyük ve şık mekanlara alışık, olunca buraya geldiğim an kapıdan dönmek istesemde davet edenlere ayıp olmasın diye yapamadım. Sonra ise müdavimi oldum. Herşey çok güzel ellerine sağlık

Hüseyin Yakıcı 2 Aralık 2022 13:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Süper bir mekan

Yunus baykuş 9 Ekim 2022 12:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Normal kebapa göre daha büyük o kadar ki neredeyse 1,5 kebap kadar büyük ve tek porsiyon olarak veriliyor. Bazen bitiremiyorsunuz o kadar büyük. Tadı ise bir efsane. 15 yıl önce ilk kez yemiştim halen de eşsiz tadı devam ediyor. 👍👍👍