Tarabya’daki Kıyı ile birlikte bana İstanbul’da en çok keyif veren iki balık lokantasından biri olmaya devam ediyor Balıkçı Kahraman. Yeri biraz sapa: Rumelikavağı’nda. Domates zamanıysa domates salatası 10 üzerinden 10. Bu, olayın sadece başlangıcı. Daha hamsili mısır ekmeğini denemediniz. Takoz lakerda da daha gelmedi önünüze. Herkes ‘Kahraman eşittir kalkan’ diye düşünüyor. Bense ‘hamsili mısır ekmeği ve lakerda’ diyorum. 10 üzerinden 10’unu Şile’de çekim yaparken, Resul Reis’te yedim ama orası lokanta değil. Ayrıca hamsili mısır ekmeği yoktu. Sizin yapacağınız şu: Lakerdayı tereyağı gibi hamsili mısır ekmeğinin üzerine sürüyorsunuz. Sonra da her lokmada Yaradan’a şükrediyorsunuz. Son olarak, burasının kalkanı meşhur ama benim tercihim iskorpit şiş. En büyük sorun ise pahalı olması.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Domates Salatası
– Mısır Ekmeği
– Lakerda
– Kalkan ciğeri (az pişirtmelisiniz)
– Sezonunda kalkan
– İskorpit şiş

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Rumeli Kavağı Mahallesi, İskele Cd. No:15, 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Muzaffer Cengiz 24 Eylül 2019 06:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hamsili mısır ekmeği dışında Mekâna özel diyebileceğiniz özel bir şey yok. Mevsiminde olmasına rağmen Barbun yoktu, ayrıca istememize istinaden elimizde yok demeyip yerine tekir getirdiler. Meze diye getirip gösterdiği 5-6 tabak hesap şişirmekten başka bir şey değil.
Lakerda
Marul
Domates salatası
patlıcan söğüş (3 yemek kaşığı )
Hamsili Mısır ekmeği
Ortaya tekir ve hamsi geldi
Lezzet genelde mevsiminde balık seçmeyle alakalı bi durumdur. Evet lakerda güzeldi, ama diğer gelen ürünleri her yerde bulabilirsiniz. Salata, marul vs.
Alkol tüketilmedi

Üstüne de hesap 750 tl geldi 🙃

Serap 17 Aralık 2018 10:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kahraman İstanbul’da çok sevdiğim ve kalitesine de kefil olduğum bir yer ancak “ödenene değer” algısını çok hızla yerle bir ediyor ne yazık ki. Orta boy bir Kalkan için 500 tl öderken 1 tek, 1 duble rakıya 200 lira yazmışlardı. severek gittiğimiz bir yer ama yakında böbreğimizi isteyecekler diye korkuyorum:)

Cudi delen 29 Ekim 2018 11:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kalkan dışında yediklerimiz pek sıradan geldi. Tabi bunda insanın moral ve yemek motivasyonu etkişi olabiliyor.

Ahmet 21 Ekim 2018 18:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ürün kalitesi tutarlı. Her gittiğimde acaba lakerdası güzel midir veya salatası taze midir diye düşünmüyorum. O an hangi balıklar mevcutsa, kendi usullerine göre lezzetli pişiriyorlar. İçki içmediğim için kalitesini bilemeyeceğim. Kalkan güzel olmakla beraber, mevsiminde palamut şiş, iskorpit, hamsi gibi balıklardan da yenmesini tavsiye ederim. kalamar, karides, fener kavurma bence diğer restaurantlarla aynı seviyede. Kabuklu deniz ürünleri ve böcekleri çok büyük farklılıklar sunmuyor (İstanbul’da güzel yediğim bir yer bilmiyorum). Bence yaylalarından özel olarak getirdikleri otlarla hazırlanan bitki çayları çok lezzetli. Şu ana kadar hiç bir lokantada bu kadar güzel çay içmedim. Fiyatlar pahalı, fakat ortalama yerlerde bir kaç kez yemek yerine tek sefer burada yemeği tercih ederim.