Meyhane denklemi çok basit: Endüstriyel soğuk meze artı bol biber ve kekikli, dondurulmuş sıcak deniz ürünü eşittir para… Sahil, bu denklemin tamamen dışında, pırıl pırıl bir meyhane. Öncelikle mezeler dışarıdan tedarik edilmiyor. Kendileri hazırlıyor. Sonra her şey taze. Daha da önemlisi leziz. Bana göre en ilginç olanı mutfağın başındaki Cemal Bey ve oğlunun hiçbir gastronomi eğitimi olmaması ve amatör bir ruhla kendi damaklarına uygun yemek pişirmeleri. Eğer aşçılar doğuştan kabiliyetli ve damak zevkleri gelişmişse bence çok iyi. Çünkü belirli kalıpların dışına çıkıp amatör bir ruhu kaybetmemek bu şekilde mümkün. Aşçılar Kastamonulu olunca mantar sevmemeleri mümkün mü? Burada her zaman güzel mantar mezeleri bulunuyor. Tedarik zincirlerinin daha çok organik ve yöresel pazarlar olması da başka bir özelliği. Tüm bu faktörler bir araya gelince ortaya hem üst düzey, hem değişik, hem de mevsimsel bir mutfak çıkıyor. Kısacası farklı zamanlarda farklı yemekler bulmak mümkün. Müdavimi olunacak bir mekân burası. Son ziyaretimdeki izlenimimse şu; genel olarak hâlâ İstanbul’un en iyi meyhanelerinden-balık lokantalarından biri olsalar da, bazı tutarlılık sorunları yaşıyorlar. En büyük sorunu ise balıkların bazılarını çok pişirerek kurutmaları ve yanlış biberli soslarla servis etmeleri.

 • Lezzet
5

Tavsiyeler:

 • Tüm mezeler ama özellikle:
 • Soğan Dolması
 • Reyhanlı sardalye
 • Çiroz
 • Topik
 • Uskumru turşu
 • Yoğurtlu kereviz sapı
 • Yoğurtlu hodan
 • Sinop usulü yaprak ciğer
 • Marine izmarit
 • Lakerda
 • Taze fasulye
 • Mantarlı mezeler
 • Kalkan buğulama
 • İskorpit buğulama
 • İstavrit ızgara
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Sahil Restaurant, Balat Mahallesi, Mürselpaşa Cd. No:245, 34087 Fatih/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

22İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Alper çevik 31 Ocak 2023 19:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Salaş meyhane.herşey çok lezzetli.kendi kişiliği olan bi mekan.sahiplerini ve çalışanlarını tebrik ediyorum

Sami Özdemir 2 Aralık 2022 17:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok sıradan lezzetler, vedat beyden sonra değişmiş olmalı

İnci güllüoğlu 2 Ekim 2022 13:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mezelerde tavsiyelere kesinlikle uyun.her yerde olan değilde onlara özgü mezeleri alın memnun kalmama şansınız yok.arasıcak hodan otu balıkda beyaz soslu buğlama muhakkak sipariş edin

Refika TARCAN 27 Eylül 2022 15:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sahil restaurantta çok kaliteli bir öğle yemeği süresi geçirdim.Herşey çok taze ve çok lezzetliydi. Bundan sonra tüm misafirlerimi bu restaurantta ağırlamak isterim .

Sevim açıkgöz 12 Haziran 2022 17:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzetde bukadar devamlılık göstermeleri çok enteresan ve takdire şayan

Emre akkan 7 Şubat 2022 22:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Geçen hafta ilk defa gittik.girişde meze seçerken yönlendirmelerine ilk kızmış olsakda. Mezeler önümüze geldiğinde çok mutlu olduk ve hak verdik.herşey çok lezzetli.salaş istanbul meyhanesi.garson arkadaşlara ve özellikle mustafa beye çok teşekkür ederiz.

Afide karkan 18 Ekim 2021 00:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Salaş meyhane, Soğan dolma, topik , fava, Mantar turşusu, taze fasulye, Girit ezme ve daha aklıma gelmeyen mezelerin hepsi çok lezzetli hakkı verilerek yapılmış herbiri.emeklerine ve ellerine sağlık emeği geçen herkesin

Ahmet talatoğlu 30 Eylül 2021 00:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerçek bir meyhane.ne meze yeseniz çok güzel ve lezzetli.kalkan buğlama mükkemmelll

Alper Utas 28 Ekim 2020 00:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

belirli bir popülariteye ulaşınca ne yazık ki işi şimarıklığa vurmuş olan, eskiden güzel olan bir mekan. yıllar içinde belki 10. kez gittikten sonra, ilk kez 2020 sonlarında bir kez gittiğimde, kendimi yıllar sonra ilk kez kelimenin tam anlamıyla “kazıklanmış” hissettim. hesabı ödedikten sonra bu kazıklanma durumunu, yılda bir iki kere ziyaret eden ve en sonuncusu 3-5 ay önce olmak üzere kendimi defalarca gelmiş eski bir müşteri olarak düşündüğümden dolayı, “yazıklar olsun” şeklinde kendilerine ifade ettim. müessesenin cevabı “içeri gel de nasıl yazıklar oluyomuş gösterelim” şeklinde tehdit etmek biçiminde oldu. vedat milor ‘un ziyaret ettiği pek çok mekan gibi popülarite kazanınca hüviyeti değişmiş bir mekan olduğu kanaatindeyim. gittiğinizde, sorgusuz sualsiz fahiş hesap ödemeyi ve nezaketsiz bir muameleyi, en azından artık mevcut tarih itibariyle göze almak durumundasınız. ne yazık ki istanbul’da basına çıkıp meşhur olan ve içeriyi doldurmaya başlayan her mekan, ne adab-ı muaşeret, ne gelenek görenek dinliyor…Keza, lezzet ve çeşit miktarı eskinin yanında çok zayıf..

Huseyin Unal 3 Kasım 2019 03:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mezeler muhtesem, servis harika, burada yedigimiz kalkan bugulamayi ve harika mezeleri Elkano ya da ust duzey baska bir deniz urunleri restoraninda servis etseniz eminim herkes buyuk bir memnuniyetle ayrilir.

Fiyatlari biraz pahali olabilir ancak boyle kaliteli ve lezzetli menusu olan bir restoran daha fazlasini da hakediyor.

Mesut pak 7 Ekim 2019 10:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tam bir istanbul meyhanesi.
Zevkinize uysun uymasın herşey çok lezzetli.balık tam kıvamında sulu sulu.biz ilk defa geldiğimiz söyleyip meze seçimini mustafa beye bıraktık.gerçekten ellerine emeğine sağlık.bundan sonra müdavimiyim inşallah

Ayşegül 1 Eylül 2019 21:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Artık çok pahalı:(

Sule Karaman 16 Kasım 2018 16:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Soğan dolması ve mantar turşusu mezeler arasında öne çıkan lezzetlerdendir. Balık yerine meze için tercih edilmesi önerilir. Salaş ve samimi bir ortamı vardır, servis konusunda garsonlar oldukça ilgilidir.

Kerem Arac 6 Kasım 2018 20:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Defalarca gittigim her gittigimde ayni lezzet ve sicakligi buldugum meyhane. Kendi yaptiklari pastirma ve mantar tursusunu mutlaka deneyin.

Şükrü Hatun 27 Ekim 2018 13:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Balık pilaki önerilir ama her şey güzel. Cemal usta ne gönderirse yemek lazım. Ekmeklerinin İnebolu köy ekmeği olduğunu önemle belirtelim. Yemeklerini özlediğim yer.

Şükrü Hatun 27 Ekim 2018 12:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Balık pilaki çok güzel. Ayrıca ekmeklerinin İnebolu köy ekmeği olduğunu önemle belirtelim. Çok çok iyi bir lokanta.

Mustafa yarar 26 Ekim 2018 14:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbulda ki standart, her yerde bulunan lezzetsiz meyhane mezelerinden sıkıldıysanız ve farklı tatlar denemek istiyorsanız tam size göre bir yer. Özellikle Kastamonu yöresine ait lokal otlar ve mantarlar ile yapılan mezeleri tatmak insana keyif veriyor. Tavsiyeler arasında yoğurtlu hodanı gördüm. Ben de naçizane yumurta ve pastırma ile kavrularak servis edilen hodanı tavsiye ederim. Fiyatlar da gayet makul.

Egemen 26 Ekim 2018 07:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mezeler tamam. Ama balıkçı kategorisine konulamaz. Tavsiyeniz üzrüne 4-5 kere gittim (mezeler güzel) efsane bir balık yemedim. Hizmet zayıf geçenlerde masa sayısı az diye 12 ye doğru kapatıyoruz dediler.

Mustafa Nalbant 25 Ekim 2018 22:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu restorantın mezeleri harika

Ogün Cengiz 22 Ekim 2018 00:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir ay arayla ikinci gidişim, mezeler ve ara sıcaklar harika, ya iyi ya çok iyi, vasat bir şey yok. Yaprak ciğer istanbulun en iyisi olabilir. Izgara lüfer istedim, çok pişirmeyle ilgili bir sorun yoktu hatta ızgaranın izi neredeyse ancak çıkmıştı suluydu fakat biraz tuzsuzdu. İncir tatlısı çok iyi, diğer tatlılar ortalama.
Neredeyse her mezesiyle başka bir şarap eşleştirmek isteyebileceğiniz bu kadar iyi bir meyhanenin menüsünde şarap neredeyse yok. Rose gerçekten yok, üç tane beyaz şarap var onlar da olmasa da olurmuş. Artık sigara aldığınız mahalle tekelinde bile onlarca çeşit şarap bulunurken bu durum pek makul değil. Yine de sarap içmek isterseniz likör kadehine benzeyen küçük kadehlerden getiriyorlar, büyük kadehi ayrıca istemek gerekiyor. Kırmızı ya da beyaz kadehinden geçtim, şarap kadehi olsun yeter dedirtiyor.

ADNAN UZBİL 21 Ekim 2018 16:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ayda en az 2 defa gidiyoruz, gerçekten çok kaliteli bir işletme. Ellerine sağlık hepsinin.

Boray Köknel 21 Ekim 2018 14:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat beyin balıkların fazla pişirildiği şeklindeki eleştirisinin başka bir yere ait olduğu ve bu sayfaya yanlışlıkla girdiği düşüncesindeyim, kontrol ederse mutlu olurum (Zira bugüne kadar orada hep az veya natürel pişmiş balık yedim ve Vedat Bey de bu mekanla ilgili iki ayrı yazısında ve de tv programında böyle bir eleştri getirmedi)