Özet: Sundukları ürünlerin kalitesine maddi çıkarlardan daha fazla önem atfeden ve bu yönüyle de özel denilebilecek dondurmacılardan.

Ambiyans: Küçük ve basit ama temiz bir dükkanda faaliyet gösteriyorlar.

Fiyat: Dondurmalarında kullandıkları malzemelerin ve meyvelerin oran olarak yüksek olmasına dikkat ettiklerinden benzer yerlere göre daha yüksek.

Baba Dondurma, nisbeten yeni bir işletme olmasına rağmen kısa sürede alanında ismini duyurmayı başarmış bir dondurmacı. Sebebini izah etmek hem çok basit hem de çok zor: Basit çünkü işletme sahipleri kendi mutfaklarında başladıkları bir eğlenceyi tutku duydukları bir işe dönüştürüp bu ana kadar kaliteden ödün vermeden faaliyet göstermişler. Öte yandan, izahı çok zor çünkü giderek ağırlaşan ekonomik ortamda, kullandıkları malzemelerin ve meyvelerin yüksek oranlarıyla neredeyse ticari açıdan zor bir işe imza atıyorlar. Baba Dondurma’yı özenli kılan ya da diğer dondurmacılardan ayrıştıran bazı unsurlar var. En başta herhangi bir koruyucu, gıda boyası, şurup, dondurulmuş meyve, kurutulmuş meyve ya da önceden işlenmiş ürün kullanmadan üretim yapıyorlar. Temel malzemeler sadece yumurta, pastörize inek sütü, süt kreması ve şeker pancarı. Yerel üreticiden dalında olgunlaşmış ve taze meyveleri tedarik etmeye gayret ediyorlar. Ürün kalitesini artırmak için çubuk vanilya, kendi üretimleri olan karamel, türünün en iyisi olan Kayaköy inciri ve Belçika çikolatası gibi malzemeler kullanılıyor. Baba Dondurma’da yılın tüm aylarında şu dondurmaları bulmak mümkün: Vanilya, bitter çikolata, tuzlu karamel, Antep fıstığı, damla sakızı, Ezine peyniri, kahve, bal ve fıstık ezmesi, fındık ve tahin. Mevsimsellik ilkesi çerçevesinde faaliyet gösterdikleri için, mevsimlere göre şu dondurmalar da yapılıyor: Sonbahar aylarının sonunda ve Kış aylarında limon ve portakallı karamel; Bahar aylarında limon ve çilek; Yaz aylarıyla Sonbahar aylarının başında çilek, lavanta, şeftali, vişne, erik, kızılcık, kaktüs, incir. Fethiye ve Göcek’te iki şubesi olan Baba Dondurma, malzeme seçimi ve kalitesinde ciddi özen gösteren yerlerden biri ve bu sayede Türkiye’de birçok kişi için referans noktası olabilecek dondurmalar üretiyor.

  • Lezzet
5

Tavsiyeler:

  • Vanilya
  • Antep fıstığı
  • İncir
  • Bitter çikolata
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Baba Dondurma, Cumhuriyet, Çarşı Cd. No:34, 48300 Fethiye/Muğla

İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Emre SARI 7 Eylül 2023 17:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok lezzetli. Özellikle antep fıstıklı efsaneydi.

Haluk Başak 2 Eylül 2023 23:32
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İncirli başka bir seviye. Antep fıstıklı da çok özel. Topu 70 lira Bağdat caddesi fiyatları gibi olmuş

Ecem Akın 1 Eylül 2022 08:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Baba Dondurma’yı Göcek’te denedim, tuzlu karamel favorim.

Fatih Ağca 5 Temmuz 2022 08:56
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tem kelimeyle muhteşem. İnsan olarak da firma sahibi olarak da lezzet olarak da.