İyi bir Asmalımescit meyhanesi. Benim ölçütlerime uyuyor. Özellikle de giriş katında oturmanızı tavsiye ederim. Mekan devasa değil. Sıcak, samimi ve demlene demlene rakı yudumlamaya uygun. Meze raconunu bilmeyen yabancı turist de yok. Rakı olarak da ne arasan var. Servis de doğru dürüst. Rakı soğuk ama kristalize olmuş değil. Su da soğuk. Buz kovası masanıza hemen geliyor ve buzlar erimeden değiştiriyorlar. Allah için mezeler de oldukça düzgün Cavit’te. Favaları ne yumuşak ne de sert. Dereotu içinde ince ince kıyılmış. Mezgit balığını sevmem ama burada marinesini bayağı başarılı yapmışlar. Rakı için biçilmiş kaftan. Patlıcan salata şöyle böyle. Modaya uyup mayonez koymuşlar. Ne gerek var? Beyaz peynir yağlı. Güzel. Lakerdaları da hiç fena değil. Tuzu iyi emilmiş ve ne sert ne de tereyağı gibi. Tekrar geleceğim. Yemek, ambiyans, servis, genel tutumları ve sahte olmayan güler yüzleri hoşuma gitti. Ezcümle, meyhane ruhu ölmemiş, Asmalımescit’te yaşıyor.

Vedat Milor

  • Lezzet
4

Tavsiyeler:

– İşkembe
– Tarama
– Topik
– Mezgit
– Beyin salatası
– Yaprak ciğer
– Kıymalı muska böreği
– Meyhane köfte
– Hamsi

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Asmalı Mescit Mahallesi, Asmalı Mescit Cd. 16/D, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Naci Gençer 12 Eylül 2023 22:32
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbul da kendine meyhane denen birçok müessese mevcut ancak bunun hakkını veren Asmalı Cavit gibi işletmeler az. Bazı yerler olur oturdukça kendinizi daha da çok ait hisseder, vakit geçirdikte daha da çok vakit geçirmek istersiniz ya Asmalı Cavit işte öyle bir meyhane. Yani ruhu var. Muhabbeti keyifli. Mezelere gelince. Bence hepsi her zaman özenli ve kaliteli. Baştan savma bir tabak hiçbir zaman yemedim. Özellikle Topik gibi eski İstanbul mezelerini çok başarılı yapıyorlar. Meyhanenin hakkını veren bir mekan arıyorsanız kesinlikle Asmalı Cavit i denemelisiniz.

Şükrü Hatun 29 Mayıs 2019 20:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yemekler, Cavit bey ve çocukları, garsonlar, ustalar; hepsi sizi iyi bir akşam yaşatmak için birleşmiş diyebiliriz. Ben kalamar ızgara, cibez ve muska böreği severim; işkembe de güzeldir. Bir adet baklava ile bitirmek en iyisi.

Merin Sever 29 Ekim 2018 00:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şahsiyetli bir meyhane olduğu kesin. Ancak her gittiğimde birbirinden çok farklı hesaplarla karşılaştığımı söylemem lazım. O günkü modlarına, halet-i ruhiyelerine göre hesap ödüyormuşum hissi veriyor, ki benzer durumu birçok kişide daha duydum. Lakerdaları, taramaları hep çok iyi. Ama sıkışık bir yer hissi, hesabın ne kadar geleceğini hiçbir zaman tam kestirmemek gibi sebeplerden dolayı ilk tercihim olmaz hiçbir zaman.

Yusuf Mesoğlu 27 Ekim 2018 23:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Her zaman kendinizi bir dost evinde ziyafette hissedersiniz.Cavit Bey mutlaka gelir,hatır sorar.Muska böreği ve yaprak ciğer masada mutlaka olmalı.Çok ferah bir mekan olmamasına hiç rahatsız olmazsınız.Müdavim mekanıdır,müşterisi bellidir.