İzmir’deki bu pastane adını hak ediyor. Tamam, Paris’tekiler gibi üst düzey bir pastane değil. Olamaz, çünkü orada, diyelim Pierre Hermé gibi bir tatlıcının bulduğu ürünleri bizde sürekli bulmaya imkân yok. Ama Arpège olabilecek en iyi ve gerçek ürünleri buluyor ve doğru teknikleri uygulayarak güzel makaron ve pastalar hazırlıyor. Denediğimiz beş pastayı da başarılı buldum. Fraisier, Mont Blanc, Limonlu Tart, Diablo ve Paris-Brest. Çilek mevsiminde tattığım Fraisier’de badem olarak Datça akbadem kullanılmış. Mont Blanc’da unsuz Dacquoise kek. Limonlu tartta mis gibi tereyağı. Diablo’da kaliteli bitter guanaja çikolata. Paris-Brest’te sıfırdan hazırlanan praline püre.

Kruvasan ve benzeri hamurişi ürünlerin ise yukarıda sayılanlar kadar iyi olmadığını vurgulamak lazım!

 

  • Lezzet
5

Tavsiyeler:

  • Fraisier
  • Mont Blanc
  • Limonlu Tart
  • Diablo
  • Paris-Brest.
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Arpege Patisserie, Kültür Mahallesi, 1388. Sk. No:5, 35220 Konak/İzmir

Telefon:
İnceleme Ekle

11İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Pelin Yüzbaş Çatlıoğlu 13 Ocak 2023 20:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tatlılarının genelinde, Türkiye’deki diğer fransız cafelerde olduğu gibi, doygunluk hissettirmeyen anlık yoğun tat mevcut. Damakta yer etmiyor. Dokunup kaçıyor. Geneli bana çok hitap etmesede Fraiser’ı severim. Fiyatlarının ortalamanın üstünde olduğunu belirtmeliyim.

Charlotte 10 Aralık 2022 21:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Très bonne pâtisserie on vous attends vivement à Ankara.

Emre 9 Mart 2022 14:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Her şey çok kararında.fiyatlar hariç.okey kullanılan malzemeler iyi ama fiyatlar zamlanmadan önce de pahalıydı.her şey zamlandı şimdi çok daha pahalı geliyor.

Deniz B. 16 Ocak 2022 19:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle katılıyorum, tüm pastaları ilk günlerden beri çok lezzetli . Son senelerde aynı tarzda fransız pastaları yapan iki güzel pastane daha keşfettim ama Arpège ‘in birinciliği devam.. ☺️
(Değerlendirmemi Alsancak ve Çeşme için son iki seneyi baz alarak yaptım)

Berk 10 Ocak 2022 13:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Arpege bu listeye girdiyse listede bir problem var demektir.Ne tatlıların görüntüsünde nede lezzetlerinde kalite var 2 defa gittim ve orta düzeyin altındaydı.Display deki tatlılar 2/3 günlük,söyleyeceklerim bu kadar listeye yakışmadı.

Emir E. 12 Ekim 2021 19:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok kaliteli ve özenli bir pastane. Bütün malzemelerini orjinal yerlerinden getiriyorlar, çok güzel ve doğru bir şekilde kullanıyorlar. Yolunuz düşerse muhakkak denemenizi tavsiye ederim.

Serdar 15 Temmuz 2021 23:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hepsinden yemek isteyeceğiniz, fiyatları görünce vazgeçebileceğiniz bir yer. 8/10

Ethem Sönmez 9 Ağustos 2019 16:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sanırım bundan sonra hiçbir yerde profiterol yemeyeceğim 🙂 bu lezzet Ankara’ya da gelmeli.

Bilçağ Akgün 27 Temmuz 2019 16:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İzmir’de bulunan en başarılı birkaç pastaneden bir tanesi. Diğer rakiplerine göre daha az çeşitle karşımıza çıkıyor ancak neredeyse tüm ürünlerin son derece tatminkar bir lezzet sunması farkını ortaya koyuyor. Herhangi bir tatlıdan memnuniyetsiz ayrılacağınızı düşünmüyorum. Özellikle makaron konusunda İzmir’deki açık ara en iyi adres olduğunu söyleyebilirim. Malzemelerin kalitesi yüksek olduğu için fiyatların da genel olarak yüksek olduğunu ancak karşılığını verdiğini düşünüyorum.

Suleyman Bal 23 Temmuz 2019 13:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öncelikle klasik pastane kültürüne fersah fersah uzak. Kullandığı malzeme ve yapım tekniklerini daha önce canlı olarak görmemiştim. Çıtır pralin kaplama ve passion fruit krema dolgulu mango toplu “passion” aklınızı başınızdan almaya yeter. Dondurmalarını da muhakkak denemelisiniz. 1kg mısır şuruplu baklavaya vereceğiniz paranın daha azına, mükemmel bir gastronomik tecrübe yaşayabileceğiniz, fiyat/performans oranı yüksek bir mekan. Bir şubesi de Çeşme/Ilıca’da. Metin bey haftasonları Ilıca’da haftaiçi Alsancak’ta oluyormuş. Gökkuşağı gibi bir tatlı deneyimi için düşünmeden gidebilirsiniz.

Oktay Yiğitbaşı 15 Temmuz 2019 15:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Başarılı. Keyifli ve lezzetli ürünler. Övgüyü hak ediyorlar