İzmir’deki bu pastane adını hak ediyor. Tamam, Paris’tekiler gibi üst düzey bir pastane değil. Olamaz, çünkü orada, diyelim Pierre Hermé gibi bir tatlıcının bulduğu ürünleri bizde sürekli bulmaya imkân yok. Ama Arpège olabilecek en iyi ve gerçek ürünleri buluyor ve doğru teknikleri uygulayarak güzel makaron ve pastalar hazırlıyor. Ben denediğim beş pastayı da başarılı buldum. Fraisier, Mont Blanc, Limonlu Tart, Diablo ve Paris-Brest. Çilek mevsiminde tattığım Fraisier’de badem olarak Datça akbadem kullanılmış. Mont Blanc’da unsuz Dacquoise kek. Limonlu tartta mis gibi tereyağı. Diablo’da kaliteli bitter guanaja çikolata. Paris-Brest’te sıfırdan hazırlanan praline püre. İnternet sayfalarına girerseniz Metin Saruhanlı Bey’in başarısının tesadüfi olmadığını görürsünüz.

Vedat Milor

 

4.5

Tavsiyeler:

  • Fraisier
  • Mont Blanc
  • Limonlu Tart
  • Diablo
  • Paris-Brest.
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Arpege Patisserie, Kültür Mahallesi, 1388. Sk. No:5, 35220 Konak/İzmir

Telefon:
İnceleme Ekle

5İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Serdar 15 Temmuz 2021 23:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hepsinden yemek isteyeceğiniz, fiyatları görünce vazgeçebileceğiniz bir yer. 8/10

Ethem Sönmez 9 Ağustos 2019 16:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sanırım bundan sonra hiçbir yerde profiterol yemeyeceğim 🙂 bu lezzet Ankara’ya da gelmeli.

Bilçağ Akgün 27 Temmuz 2019 16:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İzmir’de bulunan en başarılı birkaç pastaneden bir tanesi. Diğer rakiplerine göre daha az çeşitle karşımıza çıkıyor ancak neredeyse tüm ürünlerin son derece tatminkar bir lezzet sunması farkını ortaya koyuyor. Herhangi bir tatlıdan memnuniyetsiz ayrılacağınızı düşünmüyorum. Özellikle makaron konusunda İzmir’deki açık ara en iyi adres olduğunu söyleyebilirim. Malzemelerin kalitesi yüksek olduğu için fiyatların da genel olarak yüksek olduğunu ancak karşılığını verdiğini düşünüyorum.

Suleyman Bal 23 Temmuz 2019 13:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öncelikle klasik pastane kültürüne fersah fersah uzak. Kullandığı malzeme ve yapım tekniklerini daha önce canlı olarak görmemiştim. Çıtır pralin kaplama ve passion fruit krema dolgulu mango toplu “passion” aklınızı başınızdan almaya yeter. Dondurmalarını da muhakkak denemelisiniz. 1kg mısır şuruplu baklavaya vereceğiniz paranın daha azına, mükemmel bir gastronomik tecrübe yaşayabileceğiniz, fiyat/performans oranı yüksek bir mekan. Bir şubesi de Çeşme/Ilıca’da. Metin bey haftasonları Ilıca’da haftaiçi Alsancak’ta oluyormuş. Gökkuşağı gibi bir tatlı deneyimi için düşünmeden gidebilirsiniz.

Oktay Yiğitbaşı 15 Temmuz 2019 15:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Başarılı. Keyifli ve lezzetli ürünler. Övgüyü hak ediyorlar