Aman da Bravo’da her şeyden önce hoşuma giden, işin başındaki iki kadın. Özgüvenleri ortada. Kendi lokantalarını olduğu gibi konumlandırmışlar. İyi, sağlıklı ve lezzetli yemek yiyeceğiniz bir nevi modern esnaf lokantası. ‘Yeniden yorumlanmış Anadolu mutfağı’, ‘yeni Türk mutfağı’ gibi iddiaları yok. Şu anda özellikle Batı ülkelerinde birçok lokantanın çok başarılı bir şekilde yaptığı gibi beyninizi yıkama çabası yok. Ama iyi yemek var. En önemlisi de oldukça mevsimsel bir mutfağı var ve yemek sayısı sınırlı. Bu anlamda dünyadaki iyi trendlere uygun. Buraya adım attığımdaki ilk izlenimim ruhumu okşaması. Lokanta küçük. 30-40 kişilik. Temiz beyaz örtüler. Tıkış tıkış değil. Açık mutfak. Temiz ve ferah. Raflardaki kitaplardan olsa gerek kendimi Kuzey Avrupa’da bir kafede gibi hissettim.

Vedat Milor

Tavsiyeler:

Mevsimsel bir mutfak olduğundan menü sıklıkla değişmekte. Ancak sezonunda aşağıdakileri beğendim.

– Bergamotlu bahar salatası
– Sezar salata
– Beluga mercimekli ıspanak kökü
– Dana kaburga papara
– Enginarlı fırın kuzu gerdan
– Bergamot sorbe
– Citrus Pavlova

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Aman da Bravo, Bebeköy Sok No.5, 34342 Beşiktaş

Telefon:
İnceleme Ekle

2İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ali Başak 26 Ocak 2019 10:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İlk önce ortamdan bahsetmek gerekiyor. Çok şık olmasına rağmen aynı zamanda çok sıcak ve rahat bir ortam var.
İki kişi başlangıç olarak minekop ceviche ve humus söyledik. Cevichenin asit, acı, zencefil dengesi çok iyiydi, ben deniz tadını biraz az buldum ama eşim çok beğendi. Humus lezzet olarak da, yanındaki körpe otlarla pancarın ve balkabağının uyumuyla doku olarak da çok güzeldi.
Ana yemek olarak balık yumurtalı makarna ve fırın lüfer söyledik. Makarnanın ferahlık veren limonumsu bir lezzeti vardı ama ikimiz de makarnanın biraz fazla piştiğini ve balık yumurtası tadının pek alınmadığını düşündük, yumurtanın lezzeti makarnadan bağımsız olarak ancak üzerine şarap içildiğinde, o da biraz ortaya çıkıyordu. Bununla beraber makarna ılık geldi ve çabuk soğudu. Lüferse hem çok tazeydi hem de sulu sulu pişirilmişti. İlk defa bir lokantada balığın pişirilirken önden güzel bir şekilde tuzlandığını gördüm. Balığın yanında gelen fırın patatesler de çok lezzetliydi. Bir tek bu fiyattaki bir balık yemeğinde ikimiz de biraz daha farklı bir lezzet (belki sos) bekledik.
Tatlı olarak da karamelize ayva tatlısı söyledik. Ayva, dokusu bozulmadan ve şekerle şerbete boğulmadan çok lezzetli pişirilmişti ve beraberindeki zencefilli dondurmayla da lezzet olarak çok uyumluydu.
Son olarak servisle ilgili bir yorum yapmak gerekirse, ayaksız şarap kadehlerinin her ne kadar kırmızı şarap için uygun olabileceğini düşünsem de beyaz şarap servisi için uygun olmadığını düşünüyorum, şarap el teması nedeniyle normalden daha hızlı ısınıyor.

Caner Islak 26 Ekim 2018 01:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzetli ve mevsiminde ozenle hazirlanmis yeterli sayida yemegi bembeyaz masa ortuleri uzerinde keyifle yiyeceginiz kucuk bir mekan. Bu kalite ve ozelliklere sahip restaurant bulmak Istanbul’da zor. Cok basarili buluyorum. Tavsiyem kuzu sirt.