Ali Mürdüm, Antakyalıların iyi tanıdığı biri. 90’lı yıllarda Saray Caddesi’ndeki Atahan Oteli’nin lokantasını işleten Ali Bey, daha sonra kendi lokantasını açmış. Burası, öğlen saat 12 gibi servise başlayıp sınırlı sayıda yemeği bitince dükkanı kapatan bir lokanta. Büyüme hedefi olmayan, gösterişsiz (hatta tabelasız) bir mekan olduğundan tanınırlığı sınırlı. Her gün Antakya’nın yöresel lezzetleri başta olmak üzere sıkı bir menü çıkartıp kişi sayısına göre servis ediyor. Menü günden güne değişiklik gösterse de yöreye ait lezzetlere her gün rastlamak mümkün. Kaytaz böreği, kabak borani, tuzlu yoğurt, cevizli biber, ekşi aşı çorbası, oruk, yaprak sarma ve katıklı ekmek gibi yöresel lezzetlerin tamamı ustalıkla yapılıyor. Yemek sonrası gelen krem karamel ise Ali Bey’in çok uzun yıllardır yaptığı tatlılardan. Özetlemek gerekirse mezesinden et yemeklerine kadar geniş bir yelpazede Antakya mutfağını iyi tanıtan mekanlardan biri.
UYARI: Bu lokantayla ilgili yorumlar ya çok iyi ya da çok kötü olacaktır. Kötü olanların büyük çoğunluğu ise lokantanın kapalı olması, yemek olmaması ya da servisle ilgili. Yani yemek kalitesiyle ilgili kötü bir yorum duymanız olası değil.

Tavsiyeler:

Menü günlük değişiyor.

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Ali Mürdüm, Fevzi Çakmak, Hastane Cd. No:49, 31070 Antakya/Hatay

İnceleme Ekle

1İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
vmilor 19 Eylül 2022 20:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu restoranı 2018 yılında keşfettik. Evet restoran yukarıda yazdığı gibi Hatay’ın tepesinde Hatay il sağlık müdürlüğünün caprazinda yer almakta. Bina iki katlı üst katı camlı bir bina. Alt katında mutfağı var.
Ali Bey’i bize humuscu İbrahim usta tavsiye etmişti. Hatta tavsiye ederken mizacı biraz serttir demişti. Korkarak tepeye doğru yürüdük. tepeye çıktığımızda sağa sola bakıp restoranı ilk başta bulamamıştım. Öğle saatlerinde gitmiştik. Sonrasında içeride sinekler filan vardı rahatsız olmadık yani sineğin o mevsimde girmediği yer yoktur diyerek siparişi Ali Ustanın insiyatifine bıraktık. Açık konuşmak gerekirse her yemek gerçekten olması gerektiği gibi lezzetliydi. Yaşadığım hayat itibariyle Dünya’nın çeşitli yerlerinde bazı listelerdeki restoranda yeme fırsatını yakaladım. Eşimle birlikte hala bizim favori restoranımizdir. Dünyanın çeşitli yerlerinde sohbetimizde her zaman reklamını yapmaktan asla cekinmedigimiz gönül rahatlığıyla insanlara tavsiye ettiğimiz tek yerdir.